En kompis var här och vi sprang 1 mil tillsammans. En förberedelse inför Vikbovändan i augusti. Varmt som tusan men det gick bra och var skönt. Jag sprang lite saktare än jag brukar och det var nyttigt för mig som är van att dra på.
Sen blev det lite snack om ett projekt vi har på gång. Långt fram i tiden men det krävs planering i alla fall. Är det coronatider så får man planera istället för att göra saker. Och det är det vi gör nu. Hösten 2021 snackar vi om. Låter långt fram men ska man hinna med allt när man jobbar heltid och har annat för sig så måste man sätta allt på plats i god tid.
Nu är det lunchdags och det blir fisk, grönsaker och pasta. Sen blir det gräsklippning och lite fix till nästa vecka. Efter det drar jag in till stan. Att ha 2 boenden är underbart men det kräver sin planering det också.