Ikväll är det fortfarande inga teatergrupper så jag får en ledig kväll. Blir nästan ställd när jag inte har något speciellt att göra. Ska försöka hinna var ute i trädgården en stund innan mörkret kommer. Sen får det bli lite läsning.
PÃ¥ torsdag kommer min bok och jag är nerrrvös. Nu ska alla tycka och tänka och ge kommentarer. Huvaligen…
Förstår känslan. Den dubbla känslan. Skräckblandad förtjusning passar väl in här? Har du redan valt ut recensenter?
Skräckblandad förtjusning är nog rätta ordet. Vet inte vem jag ska vända mig till vd det gäller recensioner. Den lokala tidningen blir det i alla fall.
Det verkar som att bloggrecensenter snart kommer att bli vanligare än dagstidningsrecensioner. Kanske går det att kolla och finna ut vilken/vilka bloggare som recenserar just din genre.
Jag måste kolla runt lite
Heja! Det går fint!
Tack Mia!!